Úvod

Jmenuji se Nela Korbelová a nabízím kresbu obrázků a ilustrací pro nejrůznější příležitosti. Zabývám se restaurováním starožitností. Šiji především historické oděvy. Vyrábím repliky středověkých předmětů denní potřeby. Vyrábím individualizované figuríny pro muzejní expozice.

Firma vznikla roku 2015, nejprve souběžně se zaměstnáním v okresním muzeu, po třech letech jsem se začala firmě věnovat již naplno.

Vystudovala jsem magisterský studijní program “Chemie konzervování-restaurování” na Masarykově univerzitě v Brně. V letech 2011 – 2016 jsem pracovala jako konzervátorka-restaurátorka a správce sbírky textilu v Muzeu středního Pootaví ve Strakonicích a v letech 2016 – 2018 jako konzervátorka ve Státním okresním archivu ve Strakonicích. Absolvovala jsem studium v oboru starožitník s osvědčením Asociace starožitníků, o. s.

Obrázky, oděvy ani repliky nemám skladem, vše vyrobím na zakázku podle Vašeho přání. I když přesně to, co hledáte, nenajdete v galerii, tak mě neváhejte kontaktovat! Po vzájemné domluvě nakreslím či vyrobím vše právě podle Vašich představ.

Od roku 2021 jsme začali s dalším projektem – v „Dílně pod hradištěm“ vyrábíme dřevěná loutková divadélka. Více zde.